Lot 66
Karel Kupka (1905 - 1971) ZIMNÍ NÁLADA

40. léta 20. století
Olej, karton
35 x 46 cm (v x š)
Vlevo dole "Kupka Karel"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   43 EUR

Dosažená cena
1 000 CZK
   |   43 EUR

Karel Kupka zprvu maloval krajiny a zátiší olejovými barvami, později se věnoval pro něj typickému akvarelu. Jeho obrazy zachycují krásu krajiny od severních Čech, Českého středohoří, jižních Čech, které tolik miloval, až po horské kopce Šumavy.