Lot 159
František Líbal (1896 - 1974) DEŠTIVÉ LÉTO

1. polovina 20. století
Olej, plátno
71 x 83 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "Fr. Líbal"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
41 000 CZK
   |   1 640 EUR

František Líbal studoval na pražské akademii u Vlaho Bukovace a Maxe Pirnera. Po dokončení studií hodně cestoval a vytvořil soubor vyobrazení katedrál, který je pro svou celistvost velmi oceňován. Věnoval se krajinomalbě a maloval především Prahu a odlehlá místa s výjimečnou atmosférou.