Lot 196
Otakar Hůrka (1889 - 1966) KRAJINA SE STROMY

1. polovina 20. století
Olej, plátno
25 x 35 cm (v x š)
Vlevo dole "Otakar Hůrka"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   40 EUR

Dosažená cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Otakar Hůrka se učil krajinomalbě u Aloise Kalvody a tento žánr jej uchvátil natolik, že mu zůstal věrný celý život. V roce 1921 vystavoval v pařížském Jarním salonu Českou krajinu s velkým ohlasem v listech Echo de Paris, Petit Parisien, Journal. Maloval především v Polabí a Posázaví. V roce 1948 byl vyloučen ze Svazu výtvarných umělců a do konce svého života nemohl vystavovat a ani jiným způsobem veřejně prezentovat své práce.