Lot 197
Julius Mařák (1832 - 1899) (připsáno) BŘEZOVÝ HÁJ

2. polovina 19. století
Olej, plátno
40,5 x 34 cm (v x š)
Vlevo dole "Julius Mařák"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 080 EUR

Nabízený obraz, připisovaný Juliu Mařákovi, předkládá oblíbený námět podzimního lesa v zemitých živých barvách a hrou světel a stínů. Dílo pochází nejspíše z první poloviny 80. let, kdy se úhel Mařákova záběru stále více zužoval a zaostřoval se na menší a ohraničený prostor.