Lot 198
Andrej Bělocvětov (1923 - 1997) ŽENSKÝ AKT

1980
Olej, karton
39,5 x 54,5 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "Bělocvětov 1980"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   40 EUR

Dosažená cena
42 000 CZK
   |   1 680 EUR

Obrazy a kresby Andreje Bělocvětova, člena uměleckého sdružení Máj 57, mají svá velmi osobitá specifika. Vznačují se hlavně linearitou, pevností tvaru a kontury a četnými experimenty s abstrahováním formy. Autorovo dílo se vyznačuje širokým záběrem, vyrovnává se v něm v průběhu času s celou řadou uměleckých vlivů. V nevelkém obrázku jsou jasně čitelné vlivy expresionismu a kubismu. Andrej Bělocvětov patřil do úzkého okruhu fotografa Josefa Sudka. Jeho první samostatná výstava se konala v Galerii mladých v Praze v roce 1958.