Lot 199
Emmanuel Fries (1778 - 1852) SOUBOJ NA KONÍCH

1836
Olej, plátno
65 x 81,5 cm (v x š)
Vpravo dole "E. Fries 1836"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
22 000 CZK
   |   880 EUR

Emmanuel Fries nejčastěji maloval stylizovaná zátiší - květiny a ovoce. Několik let se zdokonaloval v malbě v Paříži a vynikal v tiskařském designu, nejprve navrhoval bordury kapesníků, později se dostal k větším návrhům. Krajinomalby často doplňoval stafáží na koních, někdy právě jako na předkládaném plátně i při souboji.