Lot 194
Jakub Obrovský (1882 - 1949) TŘI GRÁCIE

1944
Litografie, papír
49 x 39 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "J Obrovský 44"

Vyvolávací cena
500 CZK
   |   20 EUR

Dosažená cena
1 000 CZK
   |   40 EUR

Jakub Obrovský se narodil do rodiny selského statkáře a vystudoval na AVU u Maxe Pirnera. V roce 1909 vstoupil do Sdružení výtvarných umělců moravských. V roce 1919 se stal profesorem malířství na pražské AVU. Do jeho tvorby patří i figurální symbolistní tvorba a stal se také spoluatuorem prvních československých poštovních známek.