Lot 138
František Kaván (1866 - 1941) CHRUDIMKA

Kolem 1905
Olej, karton
50 x 65 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "Franta Kaván"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Přejít k aukci

Dílo Chrudimka patří do autorova klidnějšího období, kdy se po roce 1900 znovu vrací k realismu a pobývá ve Vítanově a Železnici. Kaván pracuje ovlivněn studiem v krajinářském ateliéru Julia Mařáka, kam nastupuje roku 1889, žije velmi skromně a solitérně a v realistickém zobrazování krajiny nad svými spolužáky brzy vyniká. Pod vlivem skupiny kolem Moderní revue se v roce 1895 dočasně od realismu odklonil a přešel k symbolismu a dekadenci.