Lot 285
SOŠKA BÝČKA

6. - 7. století př.n.l.
Bronz
8 cm (v)

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   80 EUR

Dosažená cena
23 000 CZK
   |   920 EUR

Votivní zoomorfní figurka z archaického období ze soukromé sbírky původně ve Švýcarsku. Poškozené nožky, restaurováno. Býčci patřili mezi oblíbené náměty jakožto symbol vitality, síly a plodnosti a není tak vyloučeno ani jejich umístění na pohanských oltářích.