Lot 52
Richard Wiesner (1900 - 1972) PRANÍ PRÁDLA

70. léta 20. století
Olej, překližka
31 x 26 cm (v x š)

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   41 EUR

Dosažená cena
37 000 CZK
   |   1 510 EUR

Richard Wiesner často pobýval ve Francii a jeho dílo bylo ovlivněno Manetem. Tvořil zejména obrazy s figurálními kompozicemi a portréty, tvořil i zátiší a krajiny. Důležité jsou i jeho zakázky pro architektonickou výzdobu, jako byla výzdoba nádraží Praha - Smíchov.