Lot 62
Otakar Nejedlý (1883 - 1957) VE STÍNU STROMU

30. léta 20. století
Olej, plátno
51 x 70,5 cm (v x š)
Vlevo dole "Ot. Nejedlý"

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   408 EUR

Dosažená cena
80 000 CZK
   |   3 265 EUR

Otakara Nejedlého velmi zasáhla dějiště první světové války ve Francii, kde maloval zpustošené krajiny a hroby padlých vojáků. Po návratu do vlasti začal malovat českou krajinu a pokušel se zachytit její unikátní charakter a náladu. Nejinak je tomu i u krajiny Ve stínu stromu.