Lot 02
IMPOZANTNÍ BAROKNÍ KOMODA SE SKŘÍŇOVOU NÁSTAVBOU

1. čtvrtina 18. století
ořech, ořechová kořenice
217 x 137 x 55 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
80 000 CZK
   |   3 200 EUR

Unikátní barokní skříň s dynamickou zaoblenou spodní částí s kováním s celkem třemi šuplíky je ukázkou mimořádně kvalitního zpracování s působivou kresbou dřeva z ořechu a ořechové kořenice. Horní zakončení je členitě tvarované, podobné barokním architektonickým návrhům. Místy drobné poškození, k restaurování.