Lot 35
VÍDEŇSKÉ STOLNÍ EMPÍROVÉ HODINY - CARL WURM

27 cm (v)

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 600 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   5 600 EUR
Hodinová skříňka je nesena na křídlech dvou proti sobě symetricky postavených gryfů, osazených na obdélné, v rozích konkávně probrané základně. Na skříňce osazena figura - snad alegorie pomíjivosti, která ve zdvižené ruce drží velkou bílou perlu (průměr cca 1 cm). Bronzová, v ohni zlacená skříňka, ciferník smaltovaný s arabskými číslicemi, ručičky ocelové, středokruží gilošovaná mosaz, značeno Wurm Wien. Zadní plášť tvořen mřížkou s florálními motivy. Čtvrťové bití.