Lot 56
Alois Kalvoda (1875 - 1934) ŽENICH Z TÝNCE

100 x 55 cm (v x š)

Vyvolávací cena
450 000 CZK
   |   18 000 EUR
Alois Kalvoda je znám především jako krajinář, který nenásledoval svého učitele Mařáka, ale odklonil se od klasické realistické a hladké malby směrem k secesnímu dekorativismu a impresionismu. Figurální motivy jsou v Kalvodově tvorbě spíše výjimkou. Obraz "Ženich z Týnce" má k sobě protějšek "Nevěsta z Týnce" a oba obrazy byly vydány nakladatelstvím Minerva jako pohlednice. Olej na plátně, signováno vlevo dole Al. Kalvoda.