Lot 10
ŘÍMSKÁ ŠKOLA SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

96,5 x 135 cm (v x š)

Vyvolávací cena
200 000 CZK
   |   7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK
   |   136 EUR
Olej, plátno. Scéna s andělem chystajícím se navléknout mladé dívce prsten je ikonograficky vzácná. Dle tohoto atributu by mohla zobrazovat Anežku, krásnou, vznešenou dívku z bohatší římské rodiny, o kterou se ucházelo mnoho mladíků. Anežka však všechny odmítla, protože se již ve třinácti letech rozhodla zasvětit pouze Ježíši Kristu a prošla nejtěžší zkouškou, z níž vyšla jako čistá, věrná, vítězná mučednice. Stala se jednou z nejdříve uctívaných raně křesťanských světic z období pronásledování křesťanů za císaře Diocletiana a úcta k ní se brzy rozšířila v celé západní církvi. Legenda o jejím životě se začala psát již během 4. století. Zasloužil se o to sv. Ambrož, uváděna je také v Kalendáři mučedníků (martyrologiu) z roku 354: „Zlatým prstenem víry si mne zasnoubil, ve skvostné roucho milosti mne oblékl, opásal páskou statečnosti, ověnčil čistotou panenskou...“ Obšírně je rovněž zmiňován v Legenda Aurea Jakuba de Voragine, české vydání z r. 1984 v kapitole Svatá Anežka Panna, s.106. Kromě půvabné mladistvé tváře dívky a anděla zastupujícího v obraze Krista, umocňuje přirozenou senzitivnost malby zasazení scény v naznačeném přírodním prostředí a jeho kultivovaná barevnost. Řím, jehož kulturní význam vzrostl ve vrcholné renesanci, kdy zde působil Michelangelo, Raffael a jejich žáci, se stal poté i kolébkou baroka (Caravaggio) a nejvýznamnějším centrem italského malířství 17. století. Konzultováno PhDr. Hana Seifertová.

LIBER CHRONICARUM

Lot 1 Hartmann Schedel (1440 - 1514) LIBER CHRONICARUM

Vyvolávací cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Lot 2 NICHOLAS COPERNICUS (1473 - 1543) DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Vyvolávací cena
1 900 000 CZK | 74 510 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 78 431 EUR
ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Lot 3 JOACHIM VON SANDRART (1606 - 1688) ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK | 1 608 EUR
DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 490 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 392 EUR
MADONA S JEŽÍŠKEM

Lot 5 GIOVANNI BADILE (1379 - 14481451) MADONA S JEŽÍŠKEM

Vyvolávací cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Lot 6 SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Lot 7 ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 157 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 549 EUR
PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Lot 8 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Lot 9 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Vyvolávací cena
280 000 CZK | 10 980 EUR
Dosažená cena
23 225 CZK | 911 EUR
SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Lot 10 ŘÍMSKÁ ŠKOLA SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Vyvolávací cena
200 000 CZK | 7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK | 136 EUR
NAROZENÍ PANNY MARIE

Lot 11 KAREL ŠKRÉTA (1610 - 1674) NAROZENÍ PANNY MARIE

Vyvolávací cena
800 000 CZK | 31 373 EUR
Dosažená cena
950 000 CZK | 37 255 EUR
STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Lot 12 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
STOLNÍ ALTÁNOVÉ HODINY

Lot 13 JEAN LÉONARD ROQUE STOLNÍ ALTÁNOVÉ HODINY

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
170 000 CZK | 6 667 EUR
MAPA ČECH A MORAVY

Lot 14 JAN KRYŠTOF MÜLLER (1673 - 1721) MAPA ČECH A MORAVY

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 098 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 373 EUR
VELKÁ MAPA ČECH

Lot 15 VELKÁ MAPA ČECH

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 882 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 745 EUR
EMPÍROVÝ PSACÍ STŮL

Lot 16 JACOB FRÈRES EMPÍROVÝ PSACÍ STŮL

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 373 EUR
KLASICISTNÍ LUSTR

Lot 17 KLASICISTNÍ LUSTR

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 157 EUR
ŠICÍ STOLEK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Lot 18 ŠICÍ STOLEK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
SOUBOR DVANÁCTI SEVEROEVROPSKÝCH MAHAGONOVÝCH ŽIDLÍ

Lot 19 SOUBOR DVANÁCTI SEVEROEVROPSKÝCH MAHAGONOVÝCH ŽIDLÍ

Vyvolávací cena
450 000 CZK | 17 647 EUR
STŮL VE STYLU BIEDERMEIERU

Lot 20 STŮL VE STYLU BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 745 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
KOMODA Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Lot 21 KOMODA Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 980 EUR
LATERNOVÉ HODINY

Lot 22 LATERNOVÉ HODINY

Vyvolávací cena
400 000 CZK | 15 686 EUR
Dosažená cena
400 000 CZK | 15 686 EUR
PŘEDVÁDĚNÍ ARABSKÉHO KONĚ

Lot 23 Horace Emile Jean Vernet (1789 - 1863) PŘEDVÁDĚNÍ ARABSKÉHO KONĚ

Vyvolávací cena
1 800 000 CZK | 70 588 EUR
MOTIV Z ALP

Lot 24 Bedřich Havránek (1821 - 1899) MOTIV Z ALP

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 706 EUR