Lot 03
Vincent Sellaer (1490 - 1544) (připsáno) ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Cca 1540
Olej, dřevo
140 x 109 cm (v x š)

Vyvolávací cena
650 000 CZK
   |   26 000 EUR
Dosažená cena
800 000 CZK
   |   32 000 EUR

Vincent Sellaer vynikal mezi vlámskými malíři svou schopností spojit vlámské a italské vlivy do monumentálních alegorických děl. Předpokládá se, že na jeho vytříbený rukopis měly vliv dvě hlavní italské tradice - Lombardsko-leonardovská zastupovaná Morettem da Brescia a Girolamo Romanim a Florentsko-Římská, jmenovitě zastoupená Andreou del Sarto a školou Rafaela Santiho. Dílo nese označení: "PERFECTA CHARITAS / FORAS MITTIT / TIMOREM / IOH, ACA". Označení odkazuje na biblický text - IOH - Jan, První list Janův: "Láska nezná strach, dokonalá láska strach zahání, vždyť strach působí muka, a kdo se bojí, nedošel dokonalosti v lásce." Láska - charitas, patří k sedmi křesťanským ctnostem, Vincent Sellaer ji vyobrazil ve tradiční podobě nahé ženy obklopené dětmi, podobně jako například Lucas Cranach. Námět charitas patří mezi autorovy ikonické. Restaurováno.

SOUBOR CÍNOVÉHO NÁDOBÍ

SOUBOR CÍNOVÉHO NÁDOBÍ

JIDÁŠŮV POLIBEK

Lot 1 Neznámý Autor JIDÁŠŮV POLIBEK

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 14 000 EUR
Dosažená cena
600 000 CZK | 24 000 EUR
MADONA S JEŽÍŠKEM

Lot 2 Neznámý Autor MADONA S JEŽÍŠKEM

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 14 000 EUR
Dosažená cena
1 100 000 CZK | 44 000 EUR
ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Lot 3 Vincent Sellaer (1490 - 1544) (připsáno) ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Vyvolávací cena
650 000 CZK | 26 000 EUR
Dosažená cena
800 000 CZK | 32 000 EUR
PROSEBNÍK

Lot 4 Neznámý Autor PROSEBNÍK

Vyvolávací cena
34 000 CZK | 1 360 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK | 1 360 EUR
PORTRÉT DÍVKY

Lot 5 Neznámý Autor PORTRÉT DÍVKY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 400 EUR
PÁROVÁ MANÝRISTICKÁ ZÁTIŠÍ

Lot 6 Jan van Kessel ml. (1654 - 1708) (okruh) PÁROVÁ MANÝRISTICKÁ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 6 000 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 7 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 600 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 000 EUR
KAPESNÍ SLUNEČNÍ HODINY

Lot 8 Leonhart Miller KAPESNÍ SLUNEČNÍ HODINY

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 400 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
ZÁBAVA S CHIROMANTIÍ NEBOLI ÚPLNÝ SLOVNÍK CHIROMANTIE

Lot 9 M.J. Praetorius ZÁBAVA S CHIROMANTIÍ NEBOLI ÚPLNÝ SLOVNÍK CHIROMANTIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 600 EUR
ČTVRTÁ REVIDOVANÁ ANATOMIE

Lot 10 Thomas Bartholin (1616 - 1680) ČTVRTÁ REVIDOVANÁ ANATOMIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK | 1 440 EUR
PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ

Lot 11 Jan Kašpar Hirschely (1695 - 1743) PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 800 EUR
Dosažená cena
290 000 CZK | 11 600 EUR
SEDÍCÍ PUTTO

Lot 12 SEDÍCÍ PUTTO

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 800 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
PUTTI NA OBLACÍCH

Lot 13 Matyáš Bernard Braun (1684 - 1738) PUTTI NA OBLACÍCH

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
HLAVA ANDĚLA

Lot 14 HLAVA ANDĚLA

Vyvolávací cena
10 000 CZK | 400 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
LETÍCÍ PUTTO

Lot 15 LETÍCÍ PUTTO

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK | 1 280 EUR
PUTTO - SVĚTLONOŠ

Lot 16 PUTTO - SVĚTLONOŠ

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK | 480 EUR
ANDĚL - SVĚTLONOŠ

Lot 17 ANDĚL - SVĚTLONOŠ

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK | 480 EUR
PÁR LETÍCÍCH ANDĚLŮ

Lot 18 PÁR LETÍCÍCH ANDĚLŮ

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 800 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 4 000 EUR
IKONA MARIE NEJSVĚTĚJŠÍ

Lot 19 IKONA MARIE NEJSVĚTĚJŠÍ

Vyvolávací cena
10 000 CZK | 400 EUR
SVATÝ JAN NEPOMUCKÝ

Lot 20 Ignác František Platzer (1717 - 1787) SVATÝ JAN NEPOMUCKÝ

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 520 EUR
Dosažená cena
46 000 CZK | 1 840 EUR
ROKOKOVÝ TABERNÁKL

Lot 21 ROKOKOVÝ TABERNÁKL

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 14 000 EUR
Dosažená cena
550 000 CZK | 22 000 EUR
BAROKNÍ STOLNÍ HODINY SE ZVONKOHROU

Lot 22 Jacob Meyer II. (???? - 1750) BAROKNÍ STOLNÍ HODINY SE ZVONKOHROU

Vyvolávací cena
220 000 CZK | 8 800 EUR
Dosažená cena
220 000 CZK | 8 800 EUR
GLOBUS COELESTIS NOVUS

Lot 23 Johann Gabriel Doppelmayr (1677 - 1750) GLOBUS COELESTIS NOVUS

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 800 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 7 200 EUR