Lot 59
Wilhelm Leibl (1844 - 1900) DÍVKA SE ZKŘÍŽENÝMI PAŽEMI

Cca 1870
Olej, plátno
69,5 x 55 cm (v x š)
Signováno: Nesignováno

Vyvolávací cena
350 000 CZK
   |   14 000 EUR
Dosažená cena
450 000 CZK
   |   18 000 EUR

Obraz dívky se zkříženými pažemi pochází z nejlepšího časového období Wilhelma Leibla, který se řadí mezi nejvýznamnější představitele německé realistické malby 19. století. Portrét byl kdysi součástí známé sbírky Dr. Vladimíra Horáka v Praze. Dílo bylo bohužel za druhé světové války zkonfiskováno nacisty - na reversu štítek majetku Německé říše RM 122. Po restituci obrazu máme možnost nahlédnout do díla význačného umělce, který okolo sebe sdružoval významné osobnosti doby, znal se s Édouardem Manetem a získal uznání i od Gustava Courbeta. Vybudoval si jedinečný styl autentického potrétu, kde mísil prvky realismu a impresionismu. Dodával potrétům specifický výraz očí, který budil dojem, že se v aktérech odehrává vnitřní dilema, nebo se právě chystají promluvit. Odmítal přehnanou lyričnost a snažil se skutečnost nepřikrášlovat. Pravost díla potvrzena předním znalcem Leiblova díla Dr. Götzem Czymmkem, který v portrétované dívce identifikoval Leiblovu neteř Linu Kirchdorfferovou. Dílo nese výstavní štítek Moderní galerie, inventární štítky a štítek depozita Českomoravské zemské galerie v Praze, kde bylo dílo do restituce.

JIDÁŠŮV POLIBEK

Lot 1 Neznámý Autor JIDÁŠŮV POLIBEK

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 14 000 EUR
Dosažená cena
600 000 CZK | 24 000 EUR
MADONA S JEŽÍŠKEM

Lot 2 Neznámý Autor MADONA S JEŽÍŠKEM

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 14 000 EUR
Dosažená cena
1 100 000 CZK | 44 000 EUR
ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Lot 3 Vincent Sellaer (1490 - 1544) (připsáno) ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Vyvolávací cena
650 000 CZK | 26 000 EUR
Dosažená cena
800 000 CZK | 32 000 EUR
PROSEBNÍK

Lot 4 Neznámý Autor PROSEBNÍK

Vyvolávací cena
34 000 CZK | 1 360 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK | 1 360 EUR
PORTRÉT DÍVKY

Lot 5 Neznámý Autor PORTRÉT DÍVKY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 400 EUR
PÁROVÁ MANÝRISTICKÁ ZÁTIŠÍ

Lot 6 Jan van Kessel ml. (1654 - 1708) (okruh) PÁROVÁ MANÝRISTICKÁ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 6 000 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 7 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 600 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 000 EUR
KAPESNÍ SLUNEČNÍ HODINY

Lot 8 Leonhart Miller KAPESNÍ SLUNEČNÍ HODINY

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 400 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
ZÁBAVA S CHIROMANTIÍ NEBOLI ÚPLNÝ SLOVNÍK CHIROMANTIE

Lot 9 M.J. Praetorius ZÁBAVA S CHIROMANTIÍ NEBOLI ÚPLNÝ SLOVNÍK CHIROMANTIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 600 EUR
ČTVRTÁ REVIDOVANÁ ANATOMIE

Lot 10 Thomas Bartholin (1616 - 1680) ČTVRTÁ REVIDOVANÁ ANATOMIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK | 1 440 EUR
PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ

Lot 11 Jan Kašpar Hirschely (1695 - 1743) PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 800 EUR
Dosažená cena
290 000 CZK | 11 600 EUR
SEDÍCÍ PUTTO

Lot 12 SEDÍCÍ PUTTO

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 800 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 400 EUR