Lot 60
Jan Václav Mrkvička (1856 - 1938) PORTRÉT BORISE III.

1895
Olej, plátno
31,5 x 23 cm (v x š)
Signováno: Vlevo dole "I Mrkvička 1895"

Vyvolávací cena
110 000 CZK
   |   4 400 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK
   |   26 000 EUR

Původem český malíř Ivan Mrkvička (bulharsky Иван Мърквичка), vlastním jménem Jan Václav Mrkvička, je považován za jednoho ze zakladatelů bulharského moderního malířství. Přispěl k uměleckému životu v Bulharsku, nově osvobozeném od turecké nadvlády, na konci 19. a počátku 20. století. V roce 1889 se usadil v Sofii, v roce 1896 byl jedním ze zakladatelů Národní akademie umění. Mrkvička výborně zvládal klasické malířské a kreslířské techniky, nejvýznamnějších úspěchů dosáhl v zachycení každodenního života, ale maloval také obrazy s historickými náměty a je autorem mnoha vysoce kvalitních portrétů (např. cara Ferdinanda I. nebo carevny Eleonory). Byl jedním z tvůrců tehdejšího znaku Bulharska a znaku Sofie. Obraz pochází z majetku lékaře doc. MUDr. Václava Skaláka, jehož otec se narodil v Sofii a působil na dvoře Ferdinanda I. a přátelil se s Ivanem Mrkvičkou. Boris III. se narodil roku 1894, na portrétu je mu tedy 1 rok.

JIDÁŠŮV POLIBEK

Lot 1 Neznámý Autor JIDÁŠŮV POLIBEK

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 14 000 EUR
Dosažená cena
600 000 CZK | 24 000 EUR
MADONA S JEŽÍŠKEM

Lot 2 Neznámý Autor MADONA S JEŽÍŠKEM

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 14 000 EUR
Dosažená cena
1 100 000 CZK | 44 000 EUR
ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Lot 3 Vincent Sellaer (1490 - 1544) (připsáno) ALEGORIE DOKONALÉ LÁSKY

Vyvolávací cena
650 000 CZK | 26 000 EUR
Dosažená cena
800 000 CZK | 32 000 EUR
PROSEBNÍK

Lot 4 Neznámý Autor PROSEBNÍK

Vyvolávací cena
34 000 CZK | 1 360 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK | 1 360 EUR
PORTRÉT DÍVKY

Lot 5 Neznámý Autor PORTRÉT DÍVKY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 400 EUR
PÁROVÁ MANÝRISTICKÁ ZÁTIŠÍ

Lot 6 Jan van Kessel ml. (1654 - 1708) (okruh) PÁROVÁ MANÝRISTICKÁ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 6 000 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 7 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 600 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 000 EUR
KAPESNÍ SLUNEČNÍ HODINY

Lot 8 Leonhart Miller KAPESNÍ SLUNEČNÍ HODINY

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 400 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
ZÁBAVA S CHIROMANTIÍ NEBOLI ÚPLNÝ SLOVNÍK CHIROMANTIE

Lot 9 M.J. Praetorius ZÁBAVA S CHIROMANTIÍ NEBOLI ÚPLNÝ SLOVNÍK CHIROMANTIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 600 EUR
ČTVRTÁ REVIDOVANÁ ANATOMIE

Lot 10 Thomas Bartholin (1616 - 1680) ČTVRTÁ REVIDOVANÁ ANATOMIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
36 000 CZK | 1 440 EUR
PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ

Lot 11 Jan Kašpar Hirschely (1695 - 1743) PÁROVÁ KVĚTINOVÁ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 800 EUR
Dosažená cena
290 000 CZK | 11 600 EUR
SEDÍCÍ PUTTO

Lot 12 SEDÍCÍ PUTTO

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 800 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 400 EUR