Lot 210
Jiří Kars (1880 - 1945) ZÁTIŠÍ S KVĚTINAMI A CITRUSY

57 x 65 cm (v x š)

Vyvolávací cena
160 000 CZK
   |   6 400 EUR
Olej na plátně, nesignováno. Obraz kombinuje dekorativní prvky doby Art Deco s motivy moderní malby Pařížské školy vycházející z odkazu díla Paula Cézanna a Paula Gaugina, tak jak tyto prvky ve svém díle uplatňoval pražský malíř působící ve Francii Georges (Karpeles ) Kars. Odborný posudek vypracoval Prof.Dr. Tomáš Vlček, CSc.