Lot 120
Oskar Kokoschka PRAHA, POHLED Z ATELIERU NA PETŘÍN

94 x 125 cm (v x š)

Vyvolávací cena
35 000 000 CZK
   |   1 320 755 EUR
Dosažená cena
42 000 000 CZK
   |   1 584 906 EUR

Rakušan s českými kořeny Oskar Kokoschka patří k nejvýznamnějším evropským malířům 20. století. Jeho obrazy se nacházejí v mnoha významných muzejních sbírkách po celém světě. Unikátní pražské panorama s prověřenou historií, je doposud nejvýznamnějším Kokoschkovým obrazem, který se kdy na českém aukčním trhu nabízel. Obraz zachycuje pohled z Kokoschkova ateliéru, který si od léta 1934 pronajímal v nejvyšším patře v severním křídle domu Bellevue na Smetanově nábřeží 18. Sám autor podrobně popsal obraz v rozhovoru, který poskytl záhy po jeho dokončení, v dubnu 1937 kunsthistoričce Edith Hoffmannové jako "Neobvyklý výřez. Je tedy více než evidentní, že sám autor považoval tento pohled na Prahu za výjimečný právě svým širokým záběrem, ale také barevnou expresivitou, kterou rovněž zmiňuje. Můžeme vysledovat i proměnlivost rukopisu od hladké malby a klidnější stopy štětce na straně pravé, až k expresivnější poloze, které odpovídá i ostrá a sytá barevnost na levé straně. Kokoschka za svůj čtyřletý pobyt v Praze zachytil její krásy na šestnácti obrazech z různých pohledů, které mu pomáhal vyhledávat významný pražský obchodník s uměním, Hugo Feigl. Ten mu ve své galerii uspořádal výstavu již v roce 1933. Jeho razítko, které se nachází na blintrámu nabízené Prahy, která je druhým nejrozměrnějším z uvedených šestnácti pláten, dokazuje, že i tento obraz prošel Feiglovou prodejní galerií. V nedávné době byl obraz představen na výstavách Oskar Kokoschka a pražská kulturní scéna v Regensburgu a v Praze. Publikováno v: Oskar Kokoschka a pražská kulturní scéna, Praha NG, 2015, str. 36, 37 a 46, kat. č. 10. Konzultováno a posouzeno PhDr. Annou Janištinovou. Provenience: Od roku 1937 - soukromá sbírka Praha, od 90tých let 20. stol. - významná sbírka Praha. Olej na plátně, signováno vlevo dole OK.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR
KERAMICKÝ TALÍŘ I

Lot 13 KERAMICKÝ TALÍŘ I

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
KERAMICKÝ TALÍŘ II

Lot 14 KERAMICKÝ TALÍŘ II

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
HABÁNSKÁ LAHEV

Lot 15 HABÁNSKÁ LAHEV

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
HABÁNSKÁ MÍSA

Lot 16 HABÁNSKÁ MÍSA

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 264 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 528 EUR
SVATÝ PETR

Lot 17 MICHAEL WENZEL HALBAX SVATÝ PETR

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
JAN EVANGELISTA

Lot 18 Ignác Frasntišek Platzer JAN EVANGELISTA

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 528 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 4 906 EUR
KŘEST KRISTA

Lot 19 Ferdinand Maximilián Brokoff KŘEST KRISTA

Vyvolávací cena
470 000 CZK | 17 736 EUR
KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ

Lot 20 Jan Kašpar Hirschely KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
95 000 CZK | 3 585 EUR
ZÁTIŠÍ SE STEHLÍKEM

Lot 21 Monogramista P.F.W.D. ZÁTIŠÍ SE STEHLÍKEM

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 642 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ

Lot 22 Jan Frans I. van Bredael KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ

Vyvolávací cena
95 000 CZK | 3 585 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 151 EUR
PÁROVÉ VEDUTY

Lot 23 Neznámý Italský Mistr PÁROVÉ VEDUTY

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
GALANTNÍ HUDEBNÍ SCÉNA

Lot 24 Simon Trogen GALANTNÍ HUDEBNÍ SCÉNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 038 EUR