Lot 121
Josef Drahoňovský TRAGICKÁ MELODIE

52 x 48 x 27 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 396 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 151 EUR
Josef Drahoňovský náleží k předním českým sochařům počátku 20. století. Studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Celdy Kloučka a Stanislava Suchardy. V roce 1904 se stal dokonce Suchardovým asistentem, o šest let později pak byl jmenován řádným profesorem Uměleckoprůmyslové školy. Nabídka bronzové plastiky je vcelku ojedinělou záležitostí. Drahoňovského plastiky jsou často spojovány s architekturou. Mezi nejznámější patří výzdoba interiéru pražské kavárny Café Imperial. Plastika Tragická melodie byla vystavena na retrospektivní výstavě díla J. Drahoňovského, kterou na počátku roku 1939 pořádalo sdružení Myslbek. Publikováno v: J. Čadík: Josef Drahoňovský Meisterwerke Böhmischer Glaskunst, 1933, obr. 12.; Seznam děl výstavy životního díla profesora Josefa Drahoňovského - sochaře a glyptika českého, 1939, str. 13, č. 24 Bronz, signováno vpravo dole na plintu J. Drahoňovský; vlevo dole na plintu značka bronzaře B. Chmelař, Praha.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR