Lot 121
Josef Drahoňovský (1877 - 1938) TRAGICKÁ MELODIE

52 x 48 x 27 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 396 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 151 EUR
Josef Drahoňovský náleží k předním českým sochařům počátku 20. století. Studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Celdy Kloučka a Stanislava Suchardy. V roce 1904 se stal dokonce Suchardovým asistentem, o šest let později pak byl jmenován řádným profesorem Uměleckoprůmyslové školy. Nabídka bronzové plastiky je vcelku ojedinělou záležitostí. Drahoňovského plastiky jsou často spojovány s architekturou. Mezi nejznámější patří výzdoba interiéru pražské kavárny Café Imperial. Plastika Tragická melodie byla vystavena na retrospektivní výstavě díla J. Drahoňovského, kterou na počátku roku 1939 pořádalo sdružení Myslbek. Publikováno v: J. Čadík: Josef Drahoňovský Meisterwerke Böhmischer Glaskunst, 1933, obr. 12.; Seznam děl výstavy životního díla profesora Josefa Drahoňovského - sochaře a glyptika českého, 1939, str. 13, č. 24 Bronz, signováno vpravo dole na plintu J. Drahoňovský; vlevo dole na plintu značka bronzaře B. Chmelař, Praha.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr (????) GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr (????) GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr (????) SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr (????) KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg (1619 - 1690) JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse (1645 - 1710) JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr (????) SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR
KERAMICKÝ TALÍŘ I

Lot 13 KERAMICKÝ TALÍŘ I

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
KERAMICKÝ TALÍŘ II

Lot 14 KERAMICKÝ TALÍŘ II

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
HABÁNSKÁ LAHEV

Lot 15 HABÁNSKÁ LAHEV

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
HABÁNSKÁ MÍSA

Lot 16 HABÁNSKÁ MÍSA

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 264 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 528 EUR
SVATÝ PETR

Lot 17 MICHAEL WENZEL HALBAX (1661 - 1711) SVATÝ PETR

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
JAN EVANGELISTA

Lot 18 Ignác František Platzer (1717 - 1787) JAN EVANGELISTA

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 528 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 4 906 EUR
KŘEST KRISTA

Lot 19 Ferdinand Maximilián Brokoff (1688 - 1731) KŘEST KRISTA

Vyvolávací cena
470 000 CZK | 17 736 EUR
KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ

Lot 20 Jan Kašpar Hirschely (1695 - 1743) KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
95 000 CZK | 3 585 EUR
ZÁTIŠÍ SE STEHLÍKEM

Lot 21 Monogramista P.F.W.D. (????) ZÁTIŠÍ SE STEHLÍKEM

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 642 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ

Lot 22 Jan Frans I. van Bredael (1686 - 1750) KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ

Vyvolávací cena
95 000 CZK | 3 585 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 151 EUR
PÁROVÉ VEDUTY

Lot 23 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ VEDUTY

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
GALANTNÍ HUDEBNÍ SCÉNA

Lot 24 Simon Trogen (1693 - 1768) GALANTNÍ HUDEBNÍ SCÉNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 038 EUR