Lot 117
Oldřich Kerhart (1895 - 1947) KRAJINA S JEZÍRKEM

43,5 x 52 cm (v x š)

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 200 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK
   |   1 600 EUR
Olej, překližka. Sign. vpravo dole: O. Kerhart 1936. Verso: štítky z výstav Umělecké Besedy. V krajinném zákoutí plném ticha a klidu panuje soulad barev a prostorových plánů. Silnými pastózními skvrnami malíř překrásně rozehrává svoji paletu zelených odstínů a vytváří harmonický zážitek z krajiny. Oblíbená a jeho srdci blízká krajina u Poděbrad se stala jedním z jeho životních malířských témat, ke kterému se neustále vracel. Vystaveno: 1939 na výstavě Umělecké Besedy v Obecním domě, číslo kat. 32; 1959 na výstavě Umělecké Besedy v Alšově síni. Malíř, typograf, ilustrátor a dramatik, Oldřich Kerhart (1895 v Poděbradech –1947 v Praze) absolvoval nymburskou reálku, na níž maturoval v roce 1914. Do roku 1918 studoval na pražské AVU u prof. Jana Preislera, studia však nedokončil. Cestoval po Itálii a Jugoslávii, navštívil Korsiku, Paříž a Sicílii. Od roku 1920 se účastnil výstav Umělecké Besedy, v jejímž časopise Život byly reprodukovány v letech 1921–1922 jeho obrazy. Roku 1942 se stal předsedou Umělecké Besedy. Souborné výstavy díla Oldřicha Kerharta se uskutečnily v roce 1928 a 1939 v Alšově síni. Oblíbené téma obrazů představují krajiny z Polabí.

DE REMEDIIS UTRIUSQUE FORTUNAE

Lot 1 Francesco Petrarca (1304 - 1374) DE REMEDIIS UTRIUSQUE FORTUNAE

Vyvolávací cena
250 000 CZK | 10 000 EUR
PRIMA (SECUNDA; TRES) SUPER CODICE IN SUIT HUIC

Lot 2 Bartolus de Saxoferrato (1313 - 1357) PRIMA (SECUNDA; TRES) SUPER CODICE IN SUIT HUIC

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
HERBÁŘ NEBOLI BYLINÁŘ

Lot 3 Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) HERBÁŘ NEBOLI BYLINÁŘ

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 200 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
THE GENTLEMAN'S RECREATION

Lot 4 Richard Blome (1635 - 1705) THE GENTLEMAN'S RECREATION

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
NEU-ERÖFFNETE MATHEMATISCHE WERK-SCHULE ODER GRÜNDLICHE ANWEISUNG

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
VOYAGES DU PROFESSEUR PALLAS, DANS PLUSIEURS PROVINCES DE L'EMPIRE DE RUSSIE, ET DANS L'ASIE SEPTENTRIONALE

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 520 EUR
Dosažená cena
38 000 CZK | 1 520 EUR
GENERAL-KARTE VON EUROPA

Lot 7 Joseph von Scheda (1815 - 1888) GENERAL-KARTE VON EUROPA

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 720 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
GOTICKÝ MEČ

Lot 8 GOTICKÝ MEČ

Vyvolávací cena
190 000 CZK | 7 600 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 600 EUR
PANNA MARIA BOLESTNÁ

Lot 9 Anonym PANNA MARIA BOLESTNÁ

Vyvolávací cena
250 000 CZK | 10 000 EUR
VENUŠE S MARSEM

Lot 10 Hans Rottenhamer (1564 - 1625) VENUŠE S MARSEM

Vyvolávací cena
1 800 000 CZK | 72 000 EUR
Dosažená cena
1 800 000 CZK | 72 000 EUR
HOSTINA BOHŮ

Lot 11 Neznámý středoevropský Mistr HOSTINA BOHŮ

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 600 EUR
ALEGORIE JEŠITNOSTI

Lot 12 Neznámý Italský Mistr ALEGORIE JEŠITNOSTI

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 000 EUR