Lot 119
Josef Šíma (1891 - 1971) DVĚ DÍVKY

1925
Pero, akvarel, ruční papír Fabriano
48 x 35 cm (v x š)
Signováno: Signováno a datováno vpravo dole „Šíma 925“

Vyvolávací cena
95 000 CZK
   |   3 654 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK
   |   9 231 EUR

Z posudku PhDr. Rey Michalové Ph.D.: "Dílo Dvě dívky je originální, výrazově zcela typickou a výtvarně nesmírně noblesní prací Josefa Šímy, autora, jež patří k největším osobnostem, které určily podobu evropského umění dvacátého století. I když se ve třiceti letech usadil natrvalo ve Francii, nikdy neztratil kontakt s českým prostředím. Svým dílem a životem spojuje českou a francouzskou kulturní scénu. Šímovy obrazy jsou vyjádřením kontemplace a duchovní hloubky, vystihují prostoupení a prolínání smyslových prožitků a zároveň jsou odrazem spodních vrstev lidské psychiky. Posuzovaná kresba „Dvě dívky“, rafinovaná svou jednoduchostí a náznakem tajemství, zachycuje několika jemnými tahy zasněné výrazy tváří a křehkost ženského kouzla. Účin subtilní linie, místy zesílené v oblasti úst, partii dekoltu nebo typicky kumulované do chomáče vlasů, dotváří a vyvažuje delikátní koloristický zásah téměř průzračným akvarelem."

KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Lot 1 Johann Maier von Eck (1486 - 1543) KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 462 EUR
PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Lot 2 Daniel Adam z Veleslavína (1546 - 1599) PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 231 EUR
DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Lot 3 Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Lot 4 Jean-Baptiste de la Quintinye (1626 - 1688) PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
19 000 CZK | 731 EUR
BRITSKÁ ZOOLOGIE

Lot 5 Thomas Pennant (1726 - 1798) BRITSKÁ ZOOLOGIE

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 115 EUR
OEUVRES COMPLETES. AVEC DE EXTRAITS DE DAUBENTON.

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 308 EUR
HERAKLES A HYDRA

Lot 7 Neznámý Autor HERAKLES A HYDRA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 654 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK | 769 EUR
V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Lot 8 Jacopo Palma il Giovanne (1548 - 1628) (připsáno) V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
STROM

Lot 9 Gillis van Conixloo I. (1544 - 1607) (připsáno) STROM

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 692 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 692 EUR
PORTRÉT ŽENY

Lot 10 Rafael Santi (1483 - 1520) (následovník) PORTRÉT ŽENY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 1 000 EUR
PUTTO

Lot 11 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) (připsáno) PUTTO

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 154 EUR
FORTUNA

Lot 12 Hendrik Goltzius (1558 - 1617) (připsáno) FORTUNA

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR