Lot 27
Jan Kryštof Liška (1650 - 1712) SVATÝ ANTONÍN

2. polovina 17. století
Olej, plátno, karton
33 x 23 cm (v x š)
Signováno: Nesignováno

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 462 EUR

Svatý Antonín bývá vyobrazován jako symbol askeze a zřeknutí se hmotných statků. Dle legendy rozdal po zjevení svůj majetek a odebral se do pouště, kde na něj ďábel sesílal mnohá pokušení, aby jej svedl ze svaté cesty. Zjevovali se mu démoni a duchové v mnoha podobách, které na malbě zachytil Jan Kryštof Liška formou jakýchsi pokřivených amorků s netopýřími křídly. Svatý Antonín v němém gestu zvedá ruku k nebi a otevírá ústa k modlitbě. Jedná se skicu k obrazu sv. Antonína Paduánského z kláštera kapucínů (kostel sv. Tří králů) v Mnichově Hradišti. Olejomalba na plátně je druhotně adjustována na tvrdé papírové podložce. Rentgenogram nabízí pohled na svižnou zručnou malbu. Přesto, že je evidentní, že malíř nevelkou komozici buduje bez zaváhání v podstatě alla prima, dochází zde k autorské změně v poloze levé ruky světce. Sakrální motivy patřily k autorovým častým námětům. Dílo je restaurováno a je k němu vypracován rentgenologický průzkum.

KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Lot 1 Johann Maier von Eck (1486 - 1543) KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 462 EUR
PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Lot 2 Daniel Adam z Veleslavína (1546 - 1599) PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 231 EUR
DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Lot 3 Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Lot 4 Jean-Baptiste de la Quintinye (1626 - 1688) PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
19 000 CZK | 731 EUR
BRITSKÁ ZOOLOGIE

Lot 5 Thomas Pennant (1726 - 1798) BRITSKÁ ZOOLOGIE

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 115 EUR
OEUVRES COMPLETES. AVEC DE EXTRAITS DE DAUBENTON.

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 308 EUR
HERAKLES A HYDRA

Lot 7 Neznámý Autor HERAKLES A HYDRA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 654 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK | 769 EUR
V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Lot 8 Jacopo Palma il Giovanne (1548 - 1628) (připsáno) V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
STROM

Lot 9 Gillis van Conixloo I. (1544 - 1607) (připsáno) STROM

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 692 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 692 EUR
PORTRÉT ŽENY

Lot 10 Rafael Santi (1483 - 1520) (následovník) PORTRÉT ŽENY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 1 000 EUR
PUTTO

Lot 11 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) (připsáno) PUTTO

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 154 EUR
FORTUNA

Lot 12 Hendrik Goltzius (1558 - 1617) (připsáno) FORTUNA

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR