Lot 50
ČTYŘBOKÉ HORIZONTÁLNÍ STOLNÍ HODINY

9 x 11,5 x 11,5 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
400 000 CZK
   |   16 000 EUR
Pouzdro stříbrné, v ohni zlacené, boky zdobené gravírováním, lité stříbrné nožky s figurálními motivy. Ciferník v ohni zlacený v rozích gravírovaný, s četnými indikacemi měsíců, data, lunárního kalendáře a stáří měsíce, tenký stříbrný prstenec s latinskými názvy měsíců, I - IIII označující čtvrthodiny, číslice 5 - 60 označující minuty, po nich číslice 1 - 30 označující datum a poslední 1 - 28,5 označující lunární kalendář. Uprostřed kotouč s výřezem, ukazující stáří měsíce, vyzdobeny alegorií klidu a pohody znázorňené rybářem, lásky znázorněné milenci a v pozadí hradem jako jistotou. Železné ručičky, stroj - v ohni zlacené plotny, mosazná kola, vřetenový krok se šnekovým převodem z pérovníku pro vyrovnání tahu pera, hodinové bití se závěrkovým kolem na zvonek, umístěný v dolním víku pouzdra. Neznačeno.