Lot 49
STOLNÍ VĚŽOVÉ HODINY

26,5 x 14 x 14 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
350 000 CZK
   |   14 000 EUR
Měděné, v ohni zlacené a bohatě gravírované pouzdro, ozdobně litá a cizelovaná nástavba pro zvonek, boky odnímatelné, vpředu ciferník " champleve" s římskými číslicemi I-XII, uprostřed kotouč s arabskými číslicemi 1-12. Stroj se čtyřmi železnými sloupky a železnými plotnami, železná kola, mosazné pérovníky se šnekovými převody, vřetenový krok, bití s uzávěrkovým kolem. Neznačeno.