Lot 283
Konstantin Korovin EIFFELOVA VĚŽ V NOCI

81 x 60 cm (v x š)

Vyvolávací cena
3 000 000 CZK
   |   111 111 EUR
Dosažená cena
6 200 000 CZK
   |   229 630 EUR

Konstantin Korovin je považován za prvního ruského impresionistu. Poprvé se s tímto novým moderním stylem setkal prostřednictvím svého profesora na Akademii v St. Petěrburgu, Vasilije Polenova. Později sám mnohokrát navštívil Paříž, jejíž noční obraz plný světel a zvláštních kontrastů jej inspiroval k tvorbě řady pláten právě s námětem nočních boulevardů. Nabízený reprezentativní obraz pochází z období po roce 1923, kdy se autor v Paříži usadil natrvalo. Dílo pochází ze sbírky prvorepublikového ředitele Škodových závodů Josefa Škvora. Olej na plátně, signováno a datováno vlevo dole.