Lot 287
Václav Špála KYTICE

81,5 x 54,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
750 000 CZK
   |   27 778 EUR
Dosažená cena
750 000 CZK
   |   27 778 EUR
Dle autorovy originální popisky "Kytice: žluté, růžové a bílé tulipány a narcisy v pruhovaném džbánku na karpatské dece, pozadí Otava a mraky". Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole. Zezadu označeno 29A viz. soupis díla Václav Špála, Praha 2002, v hodnocení III - prima vzácné v  díle Václava Špály z roku 1938 je takto hodnoceno jím samotným pouze 5 děl. Přiložen doklad o prodeji z roku 1942. Z majetku arch. Hovorky.