Lot 200
Václav Hejna (1914 - 1985) BOJ ZA MÍR

Olej, plátno
96 x 144 cm (v x š)
Vzadu na štítku "Václav Hejna"

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   160 EUR

Dosažená cena
18 000 CZK
   |   720 EUR

Václav Hejna patřil do skupiny mladých, talentovaných autorů s názvem Sedm v říjnu, jejíž název vznikl podle počtu zákládajících členů, kterými byli Josef Liesler, Zdenek Seydl, Arnošt Paderlík, Jan Rafael Michálek, Jan Lukas, Václav Plátek a Václav Hejna a měsíce jejich první výstavy. Václav Hejna ve svém expresivním projevu zdařile zachycoval niterné stavy a hnutí mysli člověka a postupem času se obrátil i ke zcela nefigurativní tvorbě.