Lot 141
Jaroslav Kotas (1909 - 1981) Z KAMPY

1. polovina 20. století
Olej, plátno
50 x 60 cm (v x š)
Vpravo dole "Jar. Kotas"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   40 EUR

Dosažená cena
7 000 CZK
   |   280 EUR

Jaroslav Kotas se narodil 6.5. 1909 ve Skaličce u Tišnova a byl malířem, grafikem a kreslířem. Studoval na UMPRUM v Praze u prof. Z. Kratochvíla a F. Kysely. Námětem jeho děl se stala krajina přetvářená člověkem - města, ulice. Věnoval se i portrétní malbě a zátiší. Jeho díla jsou zastoupena v krajských galeriích i NG v Praze.