Lot 63
Jindřich Prucha (1886 - 1914) JARNÍ KRAJINA

52,5 x 58,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
450 000 CZK
   |   17 647 EUR
Dosažená cena
1 600 000 CZK
   |   62 745 EUR
Olej, plátno. Sign. vlevo dole: Prucha. Verso: razítko výstavy v Mánesu. Na blindrámu tužkou nápis: p. Zeman, Praha VII, Kamenická 37. Jarní krajina s dramatickým nebem je prvotřídní ukázkou výtečného malířského rukopisu Jindřicha Pruchy z jeho vrcholného období tvorby. Celá Pruchova tvorba není rozsáhlá, maloval prakticky jen sedm let. Přesto patří k největším koloristům své doby. Od raných prací, v nichž se vyrovnával s impresionismem, se postupně promaloval k barvitějšímu výrazu. Jeho dílo lze považovat za originální syntézu evropských avantgardních směrů expresionismu a fauvismu. Rozhodujícím impulsem jeho umělecké dráhy byla návštěva výstavy francouzského moderního umění v Praze v roce 1907. Jeho malířská tvorba kolem roku 1910 dosáhla koloristických hodnot, souměřitelných s nejlepšími pracemi francouzských fauvistů. Přestože jeho dílo tvoří převážně tradiční náměty krajin a portrétů, Prucha je ve shodě s dobovými trendy zpracovává moderně, barvou i kompozicí. Osudovou krajinou se mu staly Železné hory, kde jeho otec zakoupil samotu zvanou Županda. Zde objevoval vnitřní rytmy přírody, maloval krajiny s nízkým horizontem, do nichž projektoval svou nevyrovnanou a depresivní osobnost. Pruchův nadějný umělecký nástup přerušila mobilizace. Tragická smrt na frontě první světové války předčasně uzavřela jeho tvorbu. Pohřben byl v hromadném hrobě. Restaurátorská zpráva a technologický průzkum ak. mal. Tomáš Berger.

LIBER CHRONICARUM

Lot 1 Hartmann Schedel (1440 - 1514) LIBER CHRONICARUM

Vyvolávací cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Lot 2 NICHOLAS COPERNICUS (1473 - 1543) DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Vyvolávací cena
1 900 000 CZK | 74 510 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 78 431 EUR
ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Lot 3 JOACHIM VON SANDRART (1606 - 1688) ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK | 1 608 EUR
DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 490 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 392 EUR
MADONA S JEŽÍŠKEM

Lot 5 GIOVANNI BADILE (1379 - 14481451) MADONA S JEŽÍŠKEM

Vyvolávací cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Lot 6 SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Lot 7 ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 157 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 549 EUR
PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Lot 8 Neznámý Italský Mistr PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Lot 9 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Vyvolávací cena
280 000 CZK | 10 980 EUR
Dosažená cena
23 225 CZK | 911 EUR
SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Lot 10 ŘÍMSKÁ ŠKOLA SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Vyvolávací cena
200 000 CZK | 7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK | 136 EUR
NAROZENÍ PANNY MARIE

Lot 11 KAREL ŠKRÉTA (1610 - 1674) NAROZENÍ PANNY MARIE

Vyvolávací cena
800 000 CZK | 31 373 EUR
Dosažená cena
950 000 CZK | 37 255 EUR
STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Lot 12 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
STOLNÍ ALTÁNOVÉ HODINY

Lot 13 JEAN LÉONARD ROQUE STOLNÍ ALTÁNOVÉ HODINY

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
170 000 CZK | 6 667 EUR
MAPA ČECH A MORAVY

Lot 14 Jan Kryštof Müller (1673 - 1721) MAPA ČECH A MORAVY

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 098 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 373 EUR
VELKÁ MAPA ČECH

Lot 15 VELKÁ MAPA ČECH

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 882 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 745 EUR
EMPÍROVÝ PSACÍ STŮL

Lot 16 JACOB FRÈRES EMPÍROVÝ PSACÍ STŮL

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 373 EUR
KLASICISTNÍ LUSTR

Lot 17 KLASICISTNÍ LUSTR

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 157 EUR
ŠICÍ STOLEK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Lot 18 ŠICÍ STOLEK Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
SOUBOR DVANÁCTI SEVEROEVROPSKÝCH MAHAGONOVÝCH ŽIDLÍ

Lot 19 SOUBOR DVANÁCTI SEVEROEVROPSKÝCH MAHAGONOVÝCH ŽIDLÍ

Vyvolávací cena
450 000 CZK | 17 647 EUR
STŮL VE STYLU BIEDERMEIERU

Lot 20 STŮL VE STYLU BIEDERMEIERU

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 745 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
KOMODA Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

KOMODA Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

35 000 CZK | 1 373 EUR
LATERNOVÉ HODINY

Lot 22 LATERNOVÉ HODINY

Vyvolávací cena
400 000 CZK | 15 686 EUR
Dosažená cena
400 000 CZK | 15 686 EUR
PŘEDVÁDĚNÍ ARABSKÉHO KONĚ

Lot 23 Horace Emile Jean Vernet (1789 - 1863) PŘEDVÁDĚNÍ ARABSKÉHO KONĚ

Vyvolávací cena
1 800 000 CZK | 70 588 EUR
MOTIV Z ALP

Lot 24 Bedřich Havránek (1821 - 1899) MOTIV Z ALP

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 706 EUR