Lot 79
OTAKAR KUBÍN COUBINE SKALISKO U MOŘE (CÔTE D´AZUR)

54 x 65 cm (v x š)

Vyvolávací cena
320 000 CZK
   |   12 549 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK
   |   14 510 EUR
Olej, plátno. Signováno vpravo dole: „Coubine“. Z odborného posudku PhDr. Rey Michalové, Ph.D.: „Skalisko u moře (Côte d Azur) je autentickým, okouzlujícím a sběratelsky neobyčejně zajímavým dílem, autora, jehož zasněná lyrická krajinářská plátna se vyznačují ojedinělou rovnováhou výtvarných hodnot a prostředků. Je ztvárněn v autorově typickém (neo)klasicistním stylu, kterým se celosvětově proslavil. Otakar Kubín-Coubine je jedním z nemnoha českých umělců, kteří svým dílem dosáhli uznání i v zahraničí. Jeho druhým domovem se stala Francie (od roku 1912), především oblast jižní Provence, kde prožil více než polovinu svého života, a jejíž krajina se mu stala celoživotním inspiračním zdrojem (…) Roku 1925 se usadil natrvalo v Simiane-la-Rotonde a získal francouzské s, tátní občanství. Posuzovaná krajina je však specifická a jedinečná v tom, že nevznikla přímo v Provence, ale na Côte d Azur. Podobnou pobřežní krajinu s pohledem na skaliska a moře ztvárnil roku 1927 ve dvou leptech, z nichž jeden je pohledem na ostrov Port-Cros u Toulonu. V posuzovaném obraze se Coubine projevuje jako mimořádně citlivý pozorovatel mediteránní přírody. Svůj krajinný záběr si zvolil přímo v terénu, neboť zastával teorii jednoho z prvních krajinářů – plenéristů Eugena Boudina, že „vše, co je namalováno přímo a na místě, má vždy sílu, moc a životnost, jíž nelze docílit v ateliéru“. Ztvárnil středomořskou krajinu v jednom z nejhezčích ročních období, na jaře, kdy není vyprahlá sluncem ani zmítaná mistralem, jako kousek pozemského ráje. “ Provenience I Z majetku Adolpha Baslera.

LIBER CHRONICARUM

Lot 1 Hartmann Schedel LIBER CHRONICARUM

Vyvolávací cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Lot 2 NICHOLAS COPERNICUS DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM

Vyvolávací cena
1 900 000 CZK | 74 510 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 78 431 EUR
ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Lot 3 JOACHIM VON SANDRART ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK | 1 608 EUR
DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 490 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 392 EUR
MADONA S JEŽÍŠKEM

Lot 5 GIOVANNI BADILE MADONA S JEŽÍŠKEM

Vyvolávací cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Lot 6 SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ

Vyvolávací cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Lot 7 ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 157 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 549 EUR
PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Lot 8 Neznámý Italský Mistr PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Lot 9 BARTHOLOMEUS SPRANGER VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM

Vyvolávací cena
280 000 CZK | 10 980 EUR
Dosažená cena
23 225 CZK | 911 EUR
SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Lot 10 ŘÍMSKÁ ŠKOLA SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ

Vyvolávací cena
200 000 CZK | 7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK | 136 EUR
NAROZENÍ PANNY MARIE

Lot 11 KAREL ŠKRÉTA NAROZENÍ PANNY MARIE

Vyvolávací cena
800 000 CZK | 31 373 EUR
Dosažená cena
950 000 CZK | 37 255 EUR
STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Lot 12 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR