Lot 05
Jean Claude Richard de Saint Non Voyage pittoresque a Napels et en Sicile

1829
54 x 37 x 5 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
140 000 CZK
   |   5 600 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   5 600 EUR

Masivní polokožené dobové vazby se zlacenými popisy na dvou barevných hřbetních štítcích. Jedná se o vzácné 2. vydání jednoho z nejslavnějších a nejrozsáhlejších francouzských ilustračních děl tohoto druhu.

Vyskytuje se méně často než vydání první z let 1781–1786 a je oproti němu značně rozšířené. Kromě grafické a umělecké hodnoty je zdrojem mnoha cenných dobových informací topografických, geografických, historických, archeologických, numismatických a dalších. Precizně provedené a vytištěné mědirytiny jsou často uspořádány dvě pod sebou na jednom listě. Zobrazují velmi dekorativní, částečně rovněž panoramatické veduty jihoitalských míst a krajin, dále antické objekty a předměty. Zajímavé jsou tabule tištěné vzácně používanou náročnou barevnou mědirytinou. Paříž, tiskl Crapelet pro nakladatele Dufour et Chaillou-Potrelle, 1829. 2 svazky, na hřbetě značeno I. II. III. IV. S 558, z toho 27 barevnými číslovanými mědirytinami, na 338 tabulích, včetně 13 většinou dvoulistovými mědirytinovými mapami, 9 plány a 27 tabulemi s vyobrazením mincí.

ROSEUM MEMORIALE DIVINORUM ELOQUIORUM

Lot 1 Petrus von Rosenheim ROSEUM MEMORIALE DIVINORUM ELOQUIORUM

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 920 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 000 EUR

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 600 EUR
The British Herbal : An History of Plants and Trees, Natives in Britain, Cultivated for Use, or Raised for Beauty.

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
Dosažená cena
24 000 CZK | 960 EUR
Le Cabinet des plus beaux Portraits De plusieurs Princes et Princesses, Hommes Illustres, Fameux Peintres et autres

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 400 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Voyage pittoresque a Napels et en Sicile

Lot 5 Jean Claude Richard de Saint Non Voyage pittoresque a Napels et en Sicile

Vyvolávací cena
140 000 CZK | 5 600 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 600 EUR
Vivarium Naturae or the Naturalist's Miscellany. Vol. I.-III

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
38 000 CZK | 1 520 EUR
DAS MENSCHENGESCHLECHT UND THIERWELT

Lot 7 Thomas Driendl DAS MENSCHENGESCHLECHT UND THIERWELT

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
KRISTUS NA KŘÍŽI SE TŘEMI ANDĚLY

Lot 8 Albrecht Dürer KRISTUS NA KŘÍŽI SE TŘEMI ANDĚLY

Vyvolávací cena
8 000 CZK | 320 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK | 1 080 EUR
TŘI LISTY Z CYKLU DVANÁCTI VYOBRAZENÍ VELKÉ PAŠIJE

Lot 9 Albrecht Dürer TŘI LISTY Z CYKLU DVANÁCTI VYOBRAZENÍ VELKÉ PAŠIJE

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
Dosažená cena
31 000 CZK | 1 240 EUR
SKUPINA SEDMI KONÍ

Lot 10 Hans Baldung Grien SKUPINA SEDMI KONÍ

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK | 1 080 EUR
SPÍCÍ ČELEDÍN A ČARODĚJNICE

Lot 11 Hans Baldung Grien SPÍCÍ ČELEDÍN A ČARODĚJNICE

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
23 000 CZK | 920 EUR
PSÝCHÉ A ERÓS (KUPIDO) S DCEROU HÉDONÉ

Lot 12 GIORGIO GHISI PSÝCHÉ A ERÓS (KUPIDO) S DCEROU HÉDONÉ

Vyvolávací cena
4 000 CZK | 160 EUR
Dosažená cena
8 000 CZK | 320 EUR