Lot 202
RELIÉF
1964
dřevo, křída, barva, sololit
64 x 48,5 cm (v x š)
nesignováno
| 22 917 EUR
Hugo Demartini nesporně patří k nejvýraznějším osobnostem našeho sochařství druhé polloviny 20. století. Vyhraněný výtvarný názor prezentoval přísnou geometrií, která se prolínala s barvami, dřevem a kovem. Z posudku PhDr. Jiřího Machalického vyplývá, že se jedná o programový systém, který Demartini piloval k dokonalosti a pracoval na akcích v přírodě, kde propojoval náhodu s geometricky dokonalými tvary. "V demonstracích v prostoru zachytil zastavený čas." K dílu se vyjádřil i Mgr. Marcel Fišer Ph.D. ve smyslu, že chebský Prostorový reliéf z roku 1965 může být dobrým referenčním bodem pro určení datace díla - technologické specifikace díla jako odstín barvy a způsob patinace odpovídají naprosto přesně. Technologická shoda a rozdílnost obsahu hovoří o jednoznačné autentičnosti díla a vypovídá i o autorově výtvarném směřování. Autentičnost díla potvrdil i prof. akad. mal. František Hodonský, který se s Demartinim v rámci působení na AVU setkával.
Lot 40 DÍVKA S RŮŽÍ VE VLASECH
Vyvolávací cena1 200 000 CZK | 50 000 EUR
Lot 91 KUBISTICKÝ PRACOVNÍ STŮL
Vyvolávací cena650 000 CZK | 27 083 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 136 PRSTEN S VELKÝM DIAMANTEM
Vyvolávací cena550 000 CZK | 22 917 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 149 TOUR DE FRANCE
Vyvolávací cena1 100 000 CZK | 45 833 EUR
Dosažená cena
2 200 000 CZK | 91 667 EUR
Lot 175 TORZO ŽENY
Dosažená cena
700 000 CZK | 29 167 EUR
Lot 195 ROSTLINY (TLENÍ)
Vyvolávací cena600 000 CZK | 25 000 EUR
Dosažená cena
1 500 000 CZK | 62 500 EUR
Lot 198 TVARY
Vyvolávací cena750 000 CZK | 31 250 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 83 333 EUR
Lot 202 RELIÉF