750 000 CZK
| 31 250 EUR
Lot 198
TVARY
1962
olej, plátno
163 x 288,5 cm (v x š)
nesign.
Vyvolávací cena
Dosažená cena
2 000 000 CZK
| 83 333 EUR
| 83 333 EUR
Počátkem 60. let Ota Janeček opustil dosavadní způsob figurace a po jisté období pracoval se silně abstrahovanými podobami tvarů, organismů a buněk v sérii Z čeho je svět. Tvarosloví je založeno na monumentalizovaných formách a ve vrstvené malbě, přičemž jednotlivé vrstvy navzájem prostupují stíráním. Nabízený obraz Tvary je pravděpodobně nejrozměrnějším dílem, jaké kdy vytvořil. Dílo pochází z pozůstalosti autora a je evidováno v soupise díla. Bylo vystaveno na Výstavě Ota Janeček, z atelieru v Arthousu Hejtmánek v roce 2025.
Lot 40 DÍVKA S RŮŽÍ VE VLASECH
Vyvolávací cena1 200 000 CZK | 50 000 EUR
Lot 91 KUBISTICKÝ PRACOVNÍ STŮL
Vyvolávací cena650 000 CZK | 27 083 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 136 PRSTEN S VELKÝM DIAMANTEM
Vyvolávací cena550 000 CZK | 22 917 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 149 TOUR DE FRANCE
Vyvolávací cena1 100 000 CZK | 45 833 EUR
Dosažená cena
2 200 000 CZK | 91 667 EUR
Lot 175 TORZO ŽENY
Dosažená cena
700 000 CZK | 29 167 EUR
Lot 195 ROSTLINY (TLENÍ)
Vyvolávací cena600 000 CZK | 25 000 EUR
Dosažená cena
1 500 000 CZK | 62 500 EUR
Lot 198 TVARY
Vyvolávací cena750 000 CZK | 31 250 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 83 333 EUR
Lot 202 RELIÉF