Lot 195
ROSTLINY (TLENÍ)
1963
olej, plátno
86 x 63 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: John 63
| 25 000 EUR
| 62 500 EUR
Z posudku PhDr. Rey Michalové Ph.D: "Jiří John byl solitérem, který nacházel sobě spřízněné tvůrce spíše ve výtvarnících starších. Z našich autorů to byli především Josef Šíma a Václav Boštík, z cizích malířů Giorgio Morandi a Max Ernst. Jiří John bývá považován za největšího přírodního lyrika v českém umění druhé poloviny dvacátého století. Jeho "tichý", zvnitřnělý a zároveň důrazný malířský a grafický projev představuje jeden z nejsvébytnějších dobových tvůrčích výrazů. Autor zde, až v jakési sakrální úctě, ztvárňuje tichý, utajený život pod povrchem země, kde se organický a anorganický svět jemně prolínají. Odkrývá neznámou tvář krajiny, objevuje a zvýznamňuje skryté přírodní děje, jejichž věčný koloběh (rašení, růst, tlení) odpovídá rytmu univerza."
Lot 40 DÍVKA S RŮŽÍ VE VLASECH
Vyvolávací cena1 200 000 CZK | 50 000 EUR
Lot 91 KUBISTICKÝ PRACOVNÍ STŮL
Vyvolávací cena650 000 CZK | 27 083 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 136 PRSTEN S VELKÝM DIAMANTEM
Vyvolávací cena550 000 CZK | 22 917 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 149 TOUR DE FRANCE
Vyvolávací cena1 100 000 CZK | 45 833 EUR
Dosažená cena
2 200 000 CZK | 91 667 EUR
Lot 175 TORZO ŽENY
Dosažená cena
700 000 CZK | 29 167 EUR
Lot 195 ROSTLINY (TLENÍ)
Vyvolávací cena600 000 CZK | 25 000 EUR
Dosažená cena
1 500 000 CZK | 62 500 EUR
Lot 198 TVARY
Vyvolávací cena750 000 CZK | 31 250 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 83 333 EUR
Lot 202 RELIÉF