Lot 04
ARCHA NOEMOVA
Konec 17. století
Olej, plátno
99 x 216 cm (v x š)
| 5 098 EUR
Biblické vyprávění připisuje stavbu archy Noemovi, který tak učinil na Boží příkaz, aby se spolu s dalšími sedmi lidmi a zástupci zvířat zachránil před potopou, která měla zničit zkažený svět. Příběh se stal předmětem rozsáhlých i uměleckých zpracování v judaismu, křesťanství a islámu a teologických interpretací (archa jako symbol církve zachraňující lidstvo). Obraz popisuje část z příběhu, kdy Noe měl přivést do archy ze všech živočišných druhů po dvou jedincích (samec a samice) a z některých druhů po sedmi (pro pozdější obětní použití). Původně mu předcházel malý obraz na mědi od Jana Brueghela st. (1568–1625) „Zvířata nastupují do Noemovy archy“ (dnes v Paul Getty Trust v Malibu). Jeho variaci pak namaloval antverpský souputník Jana Brueghela, Frederick Bouttats st. (1590–1661) v jeho obrazu „Zvířata nastupují do Noemovy archy“ (měď; 48,8 × 64,8 cm). Je pravděpodobné, že nabízený obraz je jeho malířsky zjednodušenou zvětšeninou, rozvrženou na podélný formát, který sloužil nejspíše jako supraporta nad dveřmi. Konzultováno s PhDr. Hanou Seifertovou. Restaurováno.
Lot 1 SVATÁ RODINA S ANDĚLEM
Vyvolávací cena450 000 CZK | 17 647 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Lot 2 DAVIDŮV NÁVRAT A TRIUMF S HLAVOU GOLIÁŠE
Vyvolávací cena320 000 CZK | 12 549 EUR
Dosažená cena
320 000 CZK | 12 549 EUR
Lot 3 BOUŘE NA MOŘI
Vyvolávací cena150 000 CZK | 5 882 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 882 EUR
Lot 4 ARCHA NOEMOVA
Vyvolávací cena130 000 CZK | 5 098 EUR
PIETA
68 000 CZK | 2 667 EUR
Lot 6 PÁROVÉ DŘEVĚNÉ PLASTIKY
Vyvolávací cena80 000 CZK | 3 137 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 529 EUR
KŘEST KRISTA
350 000 CZK | 13 725 EUR
Lot 8 DÓZA
Vyvolávací cena18 000 CZK | 706 EUR
Lot 9 MAPA KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO
Dosažená cena
160 000 CZK | 6 275 EUR
Lot 10 KLASICISTNÍ HODINY
Vyvolávací cena25 000 CZK | 980 EUR
Dosažená cena
46 000 CZK | 1 804 EUR
Lot 11 EMPÍROVÉ HODINY S HRACÍM STROJEM
Vyvolávací cena30 000 CZK | 1 176 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 373 EUR
Lot 12 PÁROVÉ ETAŽÉRY VE STYLU BIEDERMEIERU
Vyvolávací cena120 000 CZK | 4 706 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 5 882 EUR