Lot 11
EMPÍROVÉ HODINY S HRACÍM STROJEM

30. léta 19. století
Dřevo, mosaz, sklo, černěno, zlaceno
60 x 47 x 17,5 cm (v x š x h)
Signováno: Značeno vzadu na  stroji: A. Olbrich in Wien

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 176 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 373 EUR

Stolní hodiny s hracím strojem mají čtvrťové bití. Na smaltovaném ciferníku uprostřed s gilošovanou mosazí, jsou arabské číslice a ocelové ručičky a datumovka. Skříňka černě lakovaná se zlacenými prvky, je po stranách osazena alegorickými plastikami – flétnisty a loutnisty. Přední stranu podstavce zdobí zlacený reliéf s antikizujícími postavami a hráči na hudební nástroje.