Lot 24
Anonymní severoitalský malíř LUKRÉCIE

Kocec 17. století
Olej, plátno
108 x 86 cm (v x š)
Signováno: Nesignováno

Vyvolávací cena
290 000 CZK
   |   11 154 EUR

Zneuctěná Lukrécie patří mezi klasické a velmi významné umělecké náměty, které zpodobnili například Lucas Cranach, Rembrandt Harmensz Van Rijn, Artemisia Gentileschi, Tizian, Botticelli a Raffael Santi. Působivý námět odkazuje na skutky Sexta Tarquinia, které podlehl kráse Lukrécie a toužil zbavit jí její prokázané ctnosti. Dal Lukrécii na vybranou - buď zabije ji a jednoho ze svých otroků a zajistí, aby ji našli a obvinili z cizoložství, nebo mu bude po vůli. Lukrécie se mu podvolila, ale tíhu svého žalu a provinění neunesla a spáchala sebevraždu. Působivý barokní námět Lukrécie v agónii představuje zdařilou interpretaci události od severoitalského malíře 17. století. Malíř Lukrécii zahalil do modré a karmínové, barev odkazující na ctnost svaté rodiny a přidal jí dva perlové náramky a perlové náušnice jako symbol čistoty a ctnosti.

KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Lot 1 Johann Maier von Eck (1486 - 1543) KOMENTÁŘE K ARISTOTELOVI

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 462 EUR
PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Lot 2 Daniel Adam z Veleslavína (1546 - 1599) PUTOVÁNÍ SVATÝCH

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 231 EUR
DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Lot 3 Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) DE MEDICA MATERIA S KOMENTÁŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 731 EUR
PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Lot 4 Jean-Baptiste de la Quintinye (1626 - 1688) PŘÍRUČKA PRO ZAHRADNÍKY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
19 000 CZK | 731 EUR
BRITSKÁ ZOOLOGIE

Lot 5 Thomas Pennant (1726 - 1798) BRITSKÁ ZOOLOGIE

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 115 EUR
OEUVRES COMPLETES. AVEC DE EXTRAITS DE DAUBENTON.

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 308 EUR
HERAKLES A HYDRA

Lot 7 Neznámý Autor HERAKLES A HYDRA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 654 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK | 769 EUR
V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Lot 8 Jacopo Palma il Giovanne (1548 - 1628) (připsáno) V HEFAISTOVĚ DÍLNĚ

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
STROM

Lot 9 Gillis van Conixloo I. (1544 - 1607) (připsáno) STROM

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 692 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 692 EUR
PORTRÉT ŽENY

Lot 10 Rafael Santi (1483 - 1520) (následovník) PORTRÉT ŽENY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 577 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 1 000 EUR
PUTTO

Lot 11 Bartholomeus Spranger (1546 - 1611) (připsáno) PUTTO

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 154 EUR
FORTUNA

Lot 12 Hendrik Goltzius (1558 - 1617) (připsáno) FORTUNA

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 962 EUR