Lot 04
BAROKNÍ TABERNÁKL
1. polovina 18. století
Ořech, javor, dub, v ohni zlacené kování
200 x 126 x 71 cm (v x š x h)
| 1 000 EUR
| 3 800 EUR
Impozantní barokní tabernákl s bohatou intarzií s rokajemi a mřížkováním z několika dřevin. Spodní konkávně a konvexně zaoblená část je tvořena celkem třemi šuplíky. Nástavba se skládá z celkem jednoho velkého, šesti středně velkými a dvěma malými postranními šuplíky s v ohni zlaceném precizně zpracovaném rokokovým kováním. Uvnitř tři malé šuplíčky a nad v horní části dvě poličky. Zakončení vršku s dynamickou vlnitou podobou s volutami. S původním klíčkem k zamykání. Výborný stav.