předchozí<br />dílo předchozí
dílo
další
dílo
další<br />dílo
SEDÍCÍ DÍVČÍ AKT

Oldřich Homoláč SEDÍCÍ DÍVČÍ AKT

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 000 EUR
Dosažená cena
49 000 CZK
   |   1 960 EUR
Lot 63 63
Rozměry
84 x 56 cm (v x š)
Popis
Olej, plátno | 1892 | Signováno vpravo dole "O. Homoláč 1892"

Vkusný a precizní jemnými tahy štětce vyjádřený akt dívky se zasněným pohledem. Dívka sedící na pelesti postele se jemně opírá o bradu a část jejího hladkého těla decentně zahaluje šarlatově rudá sukně s třásněmi. Oldřich Homoláč patří k představitelům české secese, jmenovitě její naturalistické fáze. V roce 1896 se stává spoluzakladatelem sdružení Mánes.