Lot 03
HOSTINA BOHŮ
1614
Olej, plátno
105 x 173 cm (v x š)
Vlevo uprostřed "A 1614"
| 13 333 EUR
Obraz s námětem Hostiny bohů je proveden na velkém formátu a působí jako dekorativní panneau. V nizozemské malbě počátku 17. století je námět velmi oblíbený, malovaný velmi virtuózně na malých formátech (např. Jan Brueghel st., Hendrick van Balen). Někdy bývá námět prostředkem pro zpodobnění umělcova patrona a jeho dvora; v tomto případě se autor pravděpodobně inspiroval několika různými předlohami, z nichž sestavil rozměrnou kompozici, která na ně vzdáleně navazuje. Námět bývá nazývaný též „Svatba Pélea a Thetidy“, Péleus, legendární hrdina starověkého Řecka a Thetis, mořská nymfa, byli rodiči Achilea, jejichž svatební hostiny se zúčastnili olympští bohové. Mezi nimi můžeme na Hostině bohů například vidět Hermese, jenž má na hlavě svůj okřídlený klobouk a v ruce nese zákusek a dále Dionýsa, Poseidona, Ganyméda nebo Hefaista a mnohé další.
Lot 1 SOCHA SVATÉHO ŠEBESTIÁNA
Vyvolávací cena150 000 CZK | 6 250 EUR
Dosažená cena
230 000 CZK | 9 583 EUR
Lot 2 ŠESTIRAMENNÝ MANÝRISTICKÝ LUSTR
Vyvolávací cena650 000 CZK | 27 083 EUR
Lot 3 HOSTINA BOHŮ
Vyvolávací cena320 000 CZK | 13 333 EUR
Lot 4 MANÝRISTICKÝ SANSOVINO RÁM
Vyvolávací cena45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
55 000 CZK | 2 292 EUR
Lot 5 VELIKÝ MANÝRISTICKÝ RÁM
Vyvolávací cena290 000 CZK | 12 083 EUR
Lot 6 RENESANČNÍ STŮL
Vyvolávací cena38 000 CZK | 1 583 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Lot 7 PÁROVÉ MANÝRISTICKÉ ŽIDLE
Vyvolávací cena12 000 CZK | 500 EUR
Dosažená cena
33 000 CZK | 1 375 EUR
Lot 8 RENESANČNÍ TRUHLA
Vyvolávací cena25 000 CZK | 1 042 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
Lot 9 KRONIKA ČESKÁ
Vyvolávací cena36 000 CZK | 1 500 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 917 EUR
Lot 10 MAPY ČECH A MORAVY
Vyvolávací cena10 000 CZK | 417 EUR
Dosažená cena
11 000 CZK | 458 EUR
Lot 11 JEZDECKÝ PORTRÉT RUDOLFA II.
Dosažená cena
37 000 CZK | 1 542 EUR
Lot 12 MANUÁLNÍK
Vyvolávací cena18 000 CZK | 750 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR