55 000 CZK
| 2 292 EUR
Lot 188
FREGATA (ČERVENÁ)
1959
olej, plátno
65,5 x 70,5 cm (v x š)
sign. verso: Jitka Kolínská
Vyvolávací cena
Dosažená cena
550 000 CZK
| 22 917 EUR
| 22 917 EUR
Fregata pochází z atraktivního období 50. let, kdy Jitka Kolínská experimentovala s abstrakcí. Lodě a krajiny zalité tajemným večerním světlem modelují jasné a ryzí barevné akordy, které budí dojem upřímného zprostředkování prožitku. Tvorba Jitky Kolínské na sebe rychle upoutává pozornost jak svojí křehkou poetičností, která je některými popisována jako "programově ženská", tak svérázným tvaroslovím a použitím barvy.
Lot 40 DÍVKA S RŮŽÍ VE VLASECH
Vyvolávací cena1 200 000 CZK | 50 000 EUR
Lot 91 KUBISTICKÝ PRACOVNÍ STŮL
Vyvolávací cena650 000 CZK | 27 083 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 136 PRSTEN S VELKÝM DIAMANTEM
Vyvolávací cena550 000 CZK | 22 917 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 149 TOUR DE FRANCE
Vyvolávací cena1 100 000 CZK | 45 833 EUR
Dosažená cena
2 200 000 CZK | 91 667 EUR
Lot 175 TORZO ŽENY
Dosažená cena
700 000 CZK | 29 167 EUR
Lot 195 ROSTLINY (TLENÍ)
Vyvolávací cena600 000 CZK | 25 000 EUR
Dosažená cena
1 500 000 CZK | 62 500 EUR
Lot 198 TVARY
Vyvolávací cena750 000 CZK | 31 250 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 83 333 EUR
Lot 202 RELIÉF