Lot 110
STUDIE K SÉRII C, V, 4
1935-1937
akvarel, kvaš, tužka, paapír
20,5 x 8,6 cm (v x š)
sign. dole uprostřed:
| 20 417 EUR
| 39 583 EUR
Z posudku PhDr. Rey Michalové Ph.D: "Předložené dílo je autentickou, sběratelsky cennou, vizuálně bohatě orchestrovanou, dokonalou skladebnou rovnováhu prezentující prací Františka Kupky, jedné z nejvýznamnějších osobností českého umění, světového průkopníka abstraktní malby první poloviny dvacátého století. Fúze širokého spektra Kupkových zájmů a tvůrčích predispozic vyústila v roce 1912 v první čistě abstraktní obrazy. Myšlenkové základy série C (odvozené od francouzského Contrastes - Kontrasty), sestávající celkem z dvanácti obrazů realizovaných v letech 1935-1954, je třeba hledat již v prvopočátcích autorovy abstraktní tvorby. Vizuální zdroje vertikálního principu byly v Kupkově tvorbě různé a sahaly od majestátních skalních útvarů na bretaňském pobřeží, přes gotickou architekturu ke stupňovitým věžím hinduistických chrámů. Obrazy ze série C uvádějí do hry Kupkovu myšlenku vnitřního prostoru ohraničeného více či méně zřetelným architektonickým rámcem. Zrakové zážitky se zde stávají skladebnými kameny stavby nové skutečnosti, která je již "poslušna zákonů jiných, než jsou zákony objektivního světa" (F. Kupka)." Přiložen i posudek Pierra Brullé (1997)
Lot 40 DÍVKA S RŮŽÍ VE VLASECH
Vyvolávací cena1 200 000 CZK | 50 000 EUR
Lot 91 KUBISTICKÝ PRACOVNÍ STŮL
Vyvolávací cena650 000 CZK | 27 083 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 136 PRSTEN S VELKÝM DIAMANTEM
Vyvolávací cena550 000 CZK | 22 917 EUR
Dosažená cena
900 000 CZK | 37 500 EUR
Lot 149 TOUR DE FRANCE
Vyvolávací cena1 100 000 CZK | 45 833 EUR
Dosažená cena
2 200 000 CZK | 91 667 EUR
Lot 175 TORZO ŽENY
Dosažená cena
700 000 CZK | 29 167 EUR
Lot 195 ROSTLINY (TLENÍ)
Vyvolávací cena600 000 CZK | 25 000 EUR
Dosažená cena
1 500 000 CZK | 62 500 EUR
Lot 198 TVARY
Vyvolávací cena750 000 CZK | 31 250 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 83 333 EUR
Lot 202 RELIÉF