Lot 116
Jan Zrzavý (1890 - 1977) DÍLO JANA ZRZAVÉHO

1941
Litografie, papír
30 x 23 cm (v x š)
Sign. vpravo dole: Jan Zrzavý

Vyvolávací cena
7 000 CZK
   |   275 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK
   |   588 EUR

Kniha vyšla za redakce Karla Šourka jako první svazek edice Živé umění nákladem Výtvarného odboru Umělecké besedy a Družstevní práce v Praze 1941 a bylo jí vytištěno 1000 výtisků v grafické úpravě Josefa Kaplického a s původní litografií malířem podepsanou. Štočky podle fotografií z archivu Výtvarného odboru Umělecké besedy zhotovily grafické závody Jan Štenc a V. Neubert a synové v Praze, vytiskla Grafia dělnická knihtiskárna, barevné přílohy Průmyslová tiskárna v Praze.