Lot 184
IKONA LUKÁŠE EVANGELISTY

19. století
Olej, dřevo, zlacení
48 x 38 cm (v x š)

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   80 EUR

Dosažená cena
10 000 CZK
   |   400 EUR

Svatý Lukáš je evangelista, kterému je připisováno Evangelium podle Lukáše a Skutky apoštolů. Kromě toho je mu přisuzováno autorství několika obrazů Panny Marie, i když všechny dochované portréty pocházejí z pozdějších dob, po jeho smrti. Dílo pochází z české sbírky 20. let 20. století.