Lot 186
IKONA BOHORODIČKY

1770
Olej, dřevo, zlacení
63 x 47 cm (v x š)

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
25 000 CZK
   |   1 000 EUR

Ikona Theokotos, skutečné matky syna, který je bohem. Není matkou člověka, který se s bohem spojil, ale člověka, který je od první chvíle svého početí opravdovým bohem. Dílo pochází z české sbírky 20. let 20. století.