Lot 117
František Cína Jelínek (1882 - 1961) KRAJINA S DOMEM

1. polovina 20. století
Olej, plátno
61 x 89 cm (v x š)
Vpravo dole "F. Cína Jelínek"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 080 EUR

František „Cína“ Jelínek byl český malíř-krajinář. Jeho tvorba je realistická a romantická. Své vzory viděl v Kavánovi, Mařákovi a Slavíčkovi, ale přesto si udržel osobitý ráz.