Lot 09
VĚŽ U JEZERA
19. století
Olej, dřevo
27,5 x 22 cm (v x š)
| 87 EUR
| 130 EUR
Rozměrově nevelká horská krajina s věží patří mezi typické náměty, kterými se talentovaná krajinářka po vzoru svého otce Augusta Bedřicha Piepenhagena zabývala. Piepenhagenová ve znamení vrcholného romantismu komponovala a parafrázovala pohledy na lesní jezírka se zrcadlením, daleké výhledy do horských údolí, záběry na malebné lesní houštiny, skalnaté noční krajiny. Malovala krajinu výhradně podle vlastní fantazie, většinou tichou, zasněnou, výjimečně s osamělými poutníky a velmi si oblíbila hrady a zříceniny.